Plakát nebo tapety – co je lepší v aranžmá interiéru

Během výzdoby každého interiéru – kuchyni, koupelny buď soukromé školy – nejlépe mít jakousi představu o celkovém plánovaném vzhledu. Stojí to za to, také se postárat o konzultace svého nápadu s nějakou zkušenou osobou – např. odborným designerem interiérů. Experti můžou říct, jak v praxi vypadá použití světlých a hustých barev nebo různých tapet. Některým interiérům můžou nějaké druhy dekoračních příloh neslušit kvůli různým činitelům: vhlkosti vzduchu, počtu oken a zařízení nebo prostě ploše.

Fototapety

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
Jestli někdo se zajímá o fototapety, může být klidný v ohledu výběru témat a látek – takové dekorace můžou být vyraběné z tradičního (trvalého) papíru, flizelinu buď folií. Fototapeta může nádherně napodobovat různé textury – na příklad dřevo, kamen, cíhly – buď ukázovat úžásné vyhlídky na prales, město, jezera a vodopady. Populární jsou i hobbystické fototapety a makrofotografie, kterých barvy jsou docela veselé – třeba květin, citrónů buď podzimního lupení – pohled.

Fototapety skvělé vypadajou i v dětských pokojech – tam můžou ukázovat také postavy z pohádek, dinosaury buď fantastické hrady. Taková dekorace sluší každému prostoru – i v orientálním pokoje díky fototapetě na stěně se můžou objevit činské písmena, stromy višni buď arabesky. Možností je v dnešní době tolik, že ve velkém měřitku skoro každý najde něco vhodného pro nějaký interiér, domácí anebo komerční.

Fototapeta není určitě jediná možnost – někteří nemají rádi dekorací, které zaplňují celou stěnu. Těm osobám se můžou líbit ostatní typy dekorací nástěnných – na příklad samolepky nebo plakáty na zeď, které i návrhují ohromný počet témat, motivů a rozměrů. Kopie plakátů historických, filmových, sportovních a hudebních skvělé sluší nejen prostorům, ale nejednou také koníčkům majítelů. Je to skvělý nápad na dárek na kolaudační večírek nebo narozeniny, buď prostě výzdobu nového pokoje, který se hned stává více přátelský.

Mnoho lidí si přeje, aby jejich vlastní pokoj vypadal jedinečně – tehdy silně profilované dekorace jsou samozřejmě trefou do černého. Současně nejlépe dát si pozor na nabídky znamých obchodů s dekorativním zbožím – občas zákazník může nalézt pravdivé příležitosti na odbornou výzdobu, třeba pozoruhodné slevy buď výprodeje. O možnostech fototapet a plakátů nejlépe si přesvědčit vlastnoručně, jestli je hledané něco opravdu unikátního.