Nádherné a jedinečné dekorace na zeď

Teď je hodně způsobů na neobvyklou metamorfózu pokoje a jiných prostorů, ale nekaždý ví, jaký je v daným prostoru nejlepší. Je to možné díky stejné nebo kontrastující bárvě stěn nebo podobnému designu nábytku, ale samozřejmě stojí to za to, i všimnout dekorace nastěnné. Přes své zdání dekorace a dekorativní přílohy nejsou jen drobnosti, které jen shromážďují špínu, ale občas plní docela klíčové funkce.

obraz na zeď

Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com
Např. designerské poličky na knihy buď cedečka je současně skvělý způsob na jejich držení bez efektu zmatku a můžou úplně proměnit styl interiéru. Jiné pozoruhodné způsoby na dekoraci stěn to krásné tapety, obrázky, fotografie a nástěnná svítidla. Zajímavé dekorace nastěnné můžou návrhnout úplnou metamorfózu interiéru – třeba obvyklý soukromý pokoj se stane elegantním obývakém, nebo užásným pokojem pro děti, nudná koupelna získá vynikající a vynalézavý charakter, a kuchyň se stane prostorem nejenom na jídlo.

V jistém smyslu skoro všechno, co se nachází v interiéru – lampy, koberec anebo záclony – plní nějakou dekorační funkci, ale občas stojí to za to – vybrat nějakou hezkou výzdobu zdi, která zdůrazní krásu interiéru. V prostorech, ve kterých je přitomný styl retro, dobré budou výpadat takové motivy na zdi, jako tapety s tečkami, partitura a staré filmové plákaty; ty poslední můžou být také v tvaru fototapety anebo na textil. Jestli jde o světlo, krásně vypadají retro svítidla. V prostoru stylizovaným nějakou exotickou oblasti – tř. Indii, Čínou buď Tibetem – vhodná dekorace zdí je velice klíčová, ale na štěstí sortimentu je najednou velké množství – začínajíc od obrázků a končíc na užásných vyšívaných plátnech.

V moderním prostoru rozsah možností je ještě větší – podle nálady buď preferencí majitelé můžou zvolit tapety trojrozměrné, samolepky na zeď, fotografie v rámu buď na plátno, nápadné hodiny (třeba ve stylu steampunk anebo art deco) a přílohy na zeď ve tvaru letadel nebo rybiček. Dost populární jsou i vzory geometrické, moc inspirované současným uměním. Aby být jistým, že aranžace interiéru bude krásně vyčnívat z jiných, můžete opatrně přemýšlet svůj plán nebo se zeptát někoho – třeba aranžéra buď přítele.