Shabby chic – příjemný a pozoruhodný druh stylu vintage a skvělá volba v ložnici

Současně, mezi různými styly jež se označují vysokou poptávkou každý může uvidět zajímavou módu na retro. Tento účinek je možné obdržet díky různým způsobům, dokonce když jsou používané moderní látky – například styl retro dávají dekorační závěsy, baječné obrazy a figuríny, nebo elegatní nádobí a další stylové dekorační přílohy. Nestojí, ačkoliv, bagatelizovat důležitou roli, jakou dává také vymalba zdí a účelný nábytek. Proto, během planování obnovy ložnici, stojí to za to, přemýšlet, jak bude vypadat styl shabby chic.

nábytek

Autor: Tracey & Doug
Źródło: http://www.flickr.com
Shabby chic se označuje obrovským, skoro barokním počtem výzdob, vjemem umělé starnutí látky, a ještě velmi mírnými barvámi. Ta estetika může proměnit každou ložnici v romantický a útulný koutek. Okouzlující i vypadá v dětské ložnici pro malou holku. Je to ve velkém měřitku trefa do černého pro ty osoby, které mají radé estetika 19. století, “lolita“, anebo prostě něco nápaditého.

Typické dekorativní výrobky pro shabby chic jsou nábytek zdobený technikou decoupage, krásné porcelánové panenky, široké závěsy, velice zdobené noční skřínky a krásný porcelán. V shabby chic je klíčový přístup k látce – je velmi klíčové, aby všechny textury, zejména nábytku, byly charakteristické a měly svůj individuální rys. Aby tento vjem získat, nábytek a některé dekorativní výrobky se potahuje několika vrstvámi barev anebo laku, a potom vědomé, opatrné protírání. Kvůli tomu pravděpodobně není vůbec možné splést shabby chic s něčím dalším.

Ikdyž nábytek shabby chic na první pohled je docela citlivý na poškození, je to jen iluze – novodobá technologie dává mu dobrou úroveň udržitelností a pohodlí, a asi nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice zařízená v té estetice. Vhodně přízpůsobené výzdoby a příslušenství shabby chic můžou okouzlit dokonce velké skeptiky – rovněž, protože se označují různorodostí a mezi ními asi každý najde něco vhodného pro sebe. Během výběru dekorací do ložnici ve stylu shabby chic stojí to za to, být si vědom, že zajímavé inspirace kompletních prostorů jsou často dosažitelné na – tř. na odborných stránkách, katalogech a návrhách obchodů věnovaných nápaditým dekoracím anebo designu interiérů.