Stěna, která udělá dojem na každého

Když si zařizujete vlastní byt, je doporučeno si opravdu pečlivě promyslet každou drobnost. Právě ona drobnost se může stát tou příslovečnou třešničkou na dortu. Spousta lidí nevěnuje velkou pozornost zdem a pouze je natře barvou, která se hodí k okolnímu nábytku. Je to poměrně velká chyba, protože zdi jsou jedním z nejdůležitějších prvků každého prostoru a je potřeba je správně upravit, navíc když víme, že existuje mnoho možností.

fototapeta

Autor: Demur
Źródło: http://demur.pl
Zajímavých řešením jsou nástěnné 3D tapety – , které se těší hodně velké popularitě. Proč? Mezi jinými proto, že jejich precizní provedení zaručuje jistotu získání skvělého efektu. Dnes na zdi nemusíme mít jen fotografii uličky nebo nejznámější památky evropských hlavních měst, ale osobně vyrobený projekt.

Fototapety jsou nejlepší pro ty, kteří chtějí oživit místnost, protože ty správně zvolené mají kromě jiného velký vliv na optickou velikost pokoje. V nabídce jsou fototapety, které můžete použít v obývacím pokoji, ložnici a dokonce v kuchyni nebo koupelně. Pravděpodobně nikdo kolem takové stěny neprojde bez povšimnutí. Je třeba mít na paměti, aby se tapeta vybírala uváženě stejně, jako je třeba si všímat její kvality a zda se hodí do místnosti.

fototapeta

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Mnoho lidí se také rozhoduje pro klasické tapety, které se přilepí na jednu nebo dvě stěny a zbytek je vymalován v podobném barevném odstínu. Tak není prostor přeplněn vzory, především v případě bohatě zdobených tapet. Je samozřejmé, že vytapetovat lze také všechny stěny. Závisí to především na vlastních požadavcích a také na vzoru tapety – .

Populární jsou také cihly na stěnách, které mají tvar malých kostek. Je to zajímavé řešení pro ty, kteří ocení životnost. Tento materiál je téměř nezničitelný a i když jsou v domácnosti děti, zcela jistě vydrží i jejich hraní. Kámen se pokládá na jednu nebo dvě stěny, v opačném případě zmenšuje prostor. Prioritou je vhodné využití stěny, na co by se nemělo zapomínat. Tato skutečnost by neměla být opomíjena, protože se může ukázat, že v určité dekoraci stěna nebude komplexní.